Jakiś czas temu zespół Beady Eye udostępnił singiel promujący ich nowy krążek, teraz czas na więcej detali nadchodzącego dzieła. Premiera nowego krążka, który będzie zatytułowany BE zostanie wydany 10 czerwca przez najbardziej znaną firmę fonograficzną Columbia Records. Na krążku znajdziemy 11 utworów wśród, których usłyszymy oczywiście  znany już nam singiel Flick Of The Finger. Zdjęcia na okładce krążka zostały stworzone przez Harry’ego Peccinotti’ego – znany jest ze swoich zdjęć w kalendarzach Pirelli wydawanych w późnych latach 60.

Płyta powstała przy współpracy z Davem Sitekiem w londyńskim studio. Liam Gallagher jest zachwycony ze współpracy z takim producentem jak Sitek, w wywiadach oznajmiał nie jeden raz, że był to dla niego zaszczyt pracować właśnie z Davem. Nadchodzący album to jeden z tych krążków, na który w tym roku czekam z ogromną ciekawością.
Na klika dni po premierze nowej płyty, zespół zapowiedział pierwsze koncerty w trzech angielskich miastach, może i Polska jakimś cudem znajdzie się w ich napiętym harmonogramie.

Tracklista BE:

1. Flick of the Finger
2. Soul Love
3. Face the Crowd
4. Second Bite of the Apple
5. Soon Come Tomorrow
6. Iz Rite
7. I’m Just Saying
8. Don’t Bother Me
9. Shine a Light
10. Ballroom Figured
11. Start Anew
12. Dreaming of Some Space (Bonus track)
13. The World’s Not Set in Stone (Bonus track)
14. Back After The Break (Bonus track)
15. Off at The Next Exit (Bonus track)

Nie ma więcej wpisów