Swoją popularność zbudowali przede wszystkim na Oracular Spectacular – płyty, z której pochodzą takie utwory jak Time to Pretend, Eleectric Feel czy Kids. Następnie w dyskografii zespołu pojawił się krążek Congratulations – już nie tak melodyjny, a jednocześnie o wiele mniej medialny. Teraz grupa powoli przygotowuje się do wydania następcy, który wg zapowiedzi ma ukazać się już w czerwcu.

MGMT z okazji tegorocznego Record Store Day wydali – uwaga! – klasyczną kasetę, która już dawno przestała być nośnikiem jakichkolwiek danych, ale – jak widać – może być nie lada niespodzianką dla fanów. Zawartość okazała się bardzo lakoniczna, bo znalazł się tam tylko jeden utwór. Nie jest to jednak któreś ze starych nagrań, a całkowicie nowy utwór, pt. Alien Days, zapowiadający nadchodzący album.

Już po pierwszym przesłuchaniu słychać, że członkowie MGMT postanowili ponownie zwrócić się w stronę powolniejszych i bardziej psychodelicznych gatunków, chyba już na dobre zrywając z charakterystyczną, radosną elektroniką, znaną doskonale z debiutu.

Nie ma więcej wpisów