The xx od kilku miesięcy intensywnie promują wydany w sierpniu ubiegłego roku Coexist. W ramach trasy koncertowej zamierzają objechać niemal cały świat. Za sobą mają już występy m.in. w USA i Australii, niebawem wracają do Europy, w kolejce czekają także koncerty w Azji. Nie oznacza to jednak, że zespół przestał tworzyć. Jak ostatnio wyznali muzycy, prace nad nowymi kompozycjami właśnie ruszyły.

Poprzednie dwa krążki w całości (począwszy od pisania tekstów, do nagrywania) zostały stworzone w domu, w Londynie. Tym razem trio postanowiło wypróbować czegoś nowego. Zespół rozpoczął pracę nad warstwą liryczną i dźwiękową już teraz, podczas koncertowania.

Normalnie, aby tworzyć, potrzebuję choć przez chwilę pobyć sam w jakimś cichym miejscu, a to są właśnie te dwie rzeczy, które tak naprawdę nie istnieją podczas trasy. A jednak jakoś daliśmy radę. – powiedział w jednym z wywiadów Oliver Sim. W tym samym wywiadzie dodał także, że mają już kilka szkiców i parę surowych demówek. Co ciekawe, zapowiedział również, że usłyszymy mocniejszy niż dotychczas wokal Romy.

Kiedy możemy spodziewać się premiery nowego materiału? Na razie można jedynie spekulować. Według pozytywnych prognoz, trzeci album The xx na sklepowe półki trafi już w przyszłym roku.

Jeśli jeszcze nie macie biletu na warszawski koncert zespołu, to radzę się pospieszyć. Już tylko niecały miesiąc pozostał do występu formacji w Polsce.

źródło: www.billboard.com

Nie ma więcej wpisów