Kto zaciera ręce na Tauron Nowa Muzyka, tego pewnie ucieszy fakt, że na festiwalu pojawi się znakomity i jedyny w swoim rodzaju Amon Tobin.

Tak, tak brazylijska gwiazda, okrzyknięta mianem wizjonera muzyki i zaliczana do nurtu IDM, odwiedzi nasz kraj po raz kolejny. Po raz kolejny też zagra na TNM. Tym razem artysta pojawi się pod pseudonimem Two Fingers. W tym wcieleniu Tobin występuje od 2008 roku prezentując styl skłaniający się ku dźwiękom hip-hop, dubstep, a także muzyce eksperymentalnej.

Organizatorzy festiwalu jednak nie spoczywaja na laurach i obok Two Fingers na scenie pojawią się Deptford Goth oraz UL/KR.

Deptford Goth to zdecydowanie łagodniejsze rytmy – indie, lo-fi połączone z ambientem. Kryjący się pod tym pseudonimem artysta to brytyjczyk Daniel Woolhouse, którego spokojny, bluesowy głos przywodzi na myśl housowe melodie z zeszłej dekady. W tym roku ukazał się debiutancki album artysty, wiec warto nadgonić zaległości przed sierpniem.

UL/KR przypominać chyba nie musimy. Chociaż to jeszcze świeżynka na naszym rynku, z pewnością warta pokazywania szerszej publiczności. W składzie znajduje się dwóch zdolnych muzyków – Błażej Król (Kawałek Kulki) i Maurycy Kiebziak-Górski.  Ich debiut płytowy zatytułowany po prostu UL/KR otrzymał tytuł płyty roku.

Nie ma więcej wpisów