Wszystko zaczęło się pięć lat temu w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy grona właścicieli niedużych sklepów muzycznych. Rok później wydarzenie to dotarło do Wielkiej Brytanii i stopniowo rozszerzało swój zasięg obejmując Europę i Azję. Mowa oczywiście o Record Store Day, który w minioną sobotę obchodziliśmy również w Polsce (już po raz drugi), a który wspierają gwiazdy niemal wszystkich muzycznych gatunków, na czele z Jackiem WhitemIggym Popem, Paulem McCartney’em i Metallicą.

Winyle znów stały się modne i ludzie naprawdę chcą je kupować – na przeciw wymaganiom słuchaczy wychodzą sami artyści, którzy z okazji Record Store Day, święta sklepów muzycznych, wydali szereg limitowanych singli na płytach winylowych lub kasetach magnetofonowych.

Również Nick Cave wraz z zespołem postanowił wydać 7-calowy limitowany winyl zawierający kawałek Animal X, który został zarejestrowany podczas tej samej sesji nagraniowej, na której zostały zarejestrowane utwory z ostatniego albumu Nicka Cave’a & The Bas Seeds – Push the Sky Away. Mimo iż jest to limitowana edycja, siła internetu jest ogromna – posłuchajcie tego kawałka powyżej.

Nie ma więcej wpisów