Tegan and Sara to jedno z najpopularniejszych rodzeństw na scenie muzyki współczesnej. Zespół, raczący dotychczas odbiorców indie-rockowym brzmieniem, nagrał siódmy krążek w swojej karierze. I zdziwił nim zapewne wielu. Bliźniaczki przygotowały bowiem popowy materiał, który wyróżniają syntezatorowe, lekko płynące melodie, chwytliwe refreny i ogromne pokłady uczuć w tekstach.

I jakiej kwestii by nie rozpatrywać w związku ze zmianą muzycznego kierunku, które obrały siostry, jedno jest pewne – Heartthrob to solidny album, którego mogą pozazdrościć Kanadyjkom największe popowe gwiazdy. Mało tego, Tegan and Sara niejedną pop-gwiazdę zwyczajnie deklasują. Na tej płycie nie można znaleźć niczego, co można by było skrytykować. Jest wolna od kiczu, trudno się nią znudzić – jest dopracowana pod każdym względem.

Nawet, jak mogłoby się wydawać, niebezpiecznie balansujące na granicy monotematyczności teksty są napisane tak dobrze (nie wspominając już o tym, jak idealnie komponują się z podkładami), że nie ma mowy o zniechęceniu, kiedy słysząc każdą kolejną piosenkę, słucha się o miłości, obsesji, rozstaniu czy cierpieniu, znów i znów. Tematy dla nastolatków? Nie, bo teksty o miłości, jak dobrze wiemy, wcale nie muszą być banalnym biadoleniem, co pokazuje również Heartthrob. Jestem zafascynowana, ponieważ album najwidoczniej trafia w jakieś sfery mojego życia prywatnego? Nie, musiałabym pisać tę recenzję kilka miesięcy temu, żeby można było mnie o to ewentualnie posądzić.

Na płycie znajduje się dziesięć utworów i każdy ma potencjał, by być hitem. Każdy, nie tylko najbardziej taneczne, singlowe Closer czy I’m Not Your Hero. Równie dobrze bujają Goodbye, Goodbye czy I Couldn’t Be Your Friend. Cała reszta natomiast czaruje swoją nastrojowością i wyważonym ładunkiem emocjonalnym.

Bliźniaczki obrały dobry kierunek, a na pewno doskonale odnajdują się w popowej stylistyce. Czas pokaże, czy nadal będą podążały tym tropem. Póki co, niech koncertują intensywnie (życzę sobie występu w Polsce!) i, z dumnie podniesioną głową, prezentują światu rewelacyjne kompozycje z Heartthrob. Niech dają słuchaczom to, czego ci pragną najbardziej – muzykę najlepszej jakości.

Nie ma więcej wpisów