Wielki Gatsby to na pewno jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tej wiosny. Oczekiwany również z powodu niesamowitego soundtracku, którego wydanie samo w sobie będzie dużym wydarzeniem.

Jego przedsmak dostaliśmy już niemal miesiąc temu, gdy w Internecie ukazał się trailer zapowiadający film.  Niestety usłyszeliśmy tam fragmenty tylko trzech utworów, więc ciężko było stwierdzić, jak wypadnie całość. W międzyczasie ukazały się jedynie pełna wersja piosenki Florence and The Machine, która jak można się było spodziewać, zebrała same pozytywne oceny oraz utwór Lany del Rey, która pokazała, że ma smykałkę do muzyki filmowej.

Apetyt wzrósł, a do premiery krążka zaplanowanej na 6 maja pozostało coraz mniej czasu. Nie ma się więc co dziwić, że wydawca postanowił jeszcze nieco podsycić nasze zainteresowanie, publikując kolejny kawałek. Tym razem padło na Together nagrany specjalnie dla tego filmu przez The xx i muszę przyznać, że ten wybór bardzo mnie ucieszył.

Brytyjczycy jak zwykle nie zawiedli. Melancholijny utwór, niczym żywcem wyjęty z zeszłorocznej sesji nagraniowej do Coexist z pewnością świetnie wpasuje się w opowiadaną historię Gatsbiego, a układ strun słyszalny od około 3:30 doskonale zaprezentuje się na dużym ekranie. Jak na The xx przystało, nie zabrakło tu także ciężkiej gitary i elektronicznych akcentów.

Premiera filmu już za ponad dwa tygodnie. Jak myślicie, w której scenie zostanie wykorzystane Together?

Nie ma więcej wpisów