Stephen O’Malley to postać całkowicie nieszablonowa, nieprzewidywalna, awangardowa w swej twórczości. Wszystko czego dotknie staje się hipnotyzującym, majestatycznym hymnem wąskiej, a wręcz elitarnej grupy sympatyków takich brzmień. Artysta ten dał się poznać z projektu Sunn O))), by następnie objawić się jako członek KTL.

Związek pomiędzy OFFem a amerykańskim twórcą jest jednak bardziej zawiły niż mogło by się wydawać. Oczywiście O’Malley w Katowicach się pojawi –  nie tylko jako jeden z artystów występujących, ale przede wszystkim jako kurator jednego dnia na Scenie Eksperymentalnej. Subiektywny dobór artystów jakiego dokonał, nie zaskakuje, ale wreszcie nadaje sensu istnienia takiej sceny na festiwalu.

Wśród zaproszonych gości pojawi się niesamowita Chelsea Wolfe, właścicielka jednego z najbardziej hipnotyzujących głosów w dzisiejszym świecie muzyki, która swe delikatne, folkowe kompozycje okrasza ciężką atmosferą i przesterami w różnej formie.

Oprócz tego publiczność zgromadzona na terenie Doliny Trzech Stawów będzie mogła podziwiać i zasłuchiwać się w Bohren & Der Club Of Gore, Zeni Geva, Circle, Furia, oraz powracający na imprezę Piotr Kurek. Nie można też zapomnieć o wspomnianym już KTL, w którego składzie znajduje się w końcu gospodarz wieczoru.

Tak dużego nagromadzenia wykonawców z górnej półki awangardy jeszcze w Polsce nie było. Dla fanów psychodelii, szeroko pojętej muzycznej abstrakcji, czy nastroju rodem z cmentarza będzie to najważniejsze wydarzenie sezonu festiwalowego. Zapowiada się niezwykły dzień na Scenie Eksperymentalnej – nowatorski i zupełnie inny od tego co widzieliście do tej pory.

Nie ma więcej wpisów