Obecnie, rzadko który artysta ma czas i chęci, a przede wszystkim budżet na stworzenie klipu z prawdziwego zdarzenia. Jednak taka muzyka, jaką prezentuje Stefan Kozalla zasługuje na niebanalną oprawę.

Niemiecki artysta, występujący pod nazwą DJ Koze, właśnie wypuścił swoje nowe video promujące jeszcze świeżutki album Amygalda. Utwór Nices Wölkchen, w którym wokal podłożył sam Apparat, brzmi (zwłaszcza w refrenie) dosyć melancholijnie. W klipie ten sielski i łagodny klimat przybiera wymiar psychodeliczny.

Oto mamy ciemny bajkowy las, w tle fioletowy dym oraz ludzie ubrani w coś na wzór balonu. Brzmi ciekawie? To dalej pojawia się postać pawiana z kotem na rękach, która to postać okazuje się być DJ Koze we własnej osobie. Czysta abstrakcja na miarę produkcji z lat 80. ubiegłego wieku.

Na ten przedziwny, ale jakże nastrojowy obraz, wpadł Mutter & Vater. Natomiast reżyserią zajął się niejaki Daniel Warwick.

Album Amygalda ukazał się na przełomie marca i kwietnia tego roku, a już zyskał miano arcydzieła sezonu w muzyce elektronicznej. Utwór Nices Wölkchen doskonale odzwierciedla nastrój produkcji, tak więc warto obejrzeć i posłuchać, by rozbudzić apetyt przed odsłuchem całości.

Nie ma więcej wpisów