Brytyjskie trio Muse w przyszłym roku będzie obchodzić 20. urodziny. Z tej okazji muzycy już myślą nad zorganizowaniem czegoś specjalnego. Konkretnych planów jeszcze nie ma, ale w rozmowie z Gordonem Smartem z XFM Dominic Howard (perkusista zespołu) zdradził, że być może grupa zorganizuje serię koncertów w małych klubach.

To nasza dwudziesta rocznica i sam nie mogę w to uwierzyć – przypadnie jakoś na luty przyszłego roku. Myślę, że z pewnością zorganizujemy z tej okazji coś specjalnego – powiedział Dominic. Mam nadzieję, że zrobimy kilka specjalnych koncertów. Będzie miło świętować tę rocznicę na przykład grając gdzieś w jakimś małym miejscu.

Dodał także, że mimo dwudziestu lat razem zespół nadal ma głowę pełną pomysłów i z pewnością zaskoczy swoich fanów jeszcze nie raz.

Muse powstało w 1994 roku, w którym to wygrali lokalny konkurs Battle of the Bands jeszcze jako Rocket Baby Dolls. Krótko po tym zmienili swoją nazwę na Muse i porzucając studia wynieśli się z rodzinnego Teignmouth. Jednak początki zespołu sięgają jeszcze 1992 roku, kiedy to w czasie studiów na Teignmouth Community College Matt Bellamy rozpoczął współpracę z zespołem, w którym grał Dominic Howard. Muse mają obecnie na swoim koncie sześć studyjnych albumów – dyskografię zamyka album The 2nd Law z zeszłego roku – oraz ogromne rzesze fanów na całym świecie. Jeżeli pomysł z graniem małych koncertów z okazji 20-lecia faktycznie wypali, obawiam się, że zdobycie biletów na którykolwiek z tych występów będzie graniczyło z cudem.

Nie ma więcej wpisów