Minął niespełna rok odkąd The xx zagrali na Open’erze i choć ich występ zebrał mieszane recenzje, to na pewno nikogo nie pozostawił obojętnym. Brytyjczycy promowali wówczas swój debiutancki krążek pt. xx, lecz zaprezentowali także krótki przedsmak nadchodzącego albumu. Teraz, gdy Coexist już na dobre zadomowił się na półkach słuchaczy, powrót zespołu do Polski zdawał się być tylko kwestią czasu. Tych, którzy nie mogli się już doczekać usłyszenia Angels czy Chained na żywo z pewnością ucieszyła informacja o majowym koncercie grupy w Warszawie.

Tym razem wybór padł na zamkniętą przestrzeń, co nie jest bez znaczenia. W przeciwieństwie do masowego festiwalu – nie znajdą się tu przypadkowi słuchacze, grupie łatwiej będzie zatem wytworzyć więź łączącą ich z publicznością. Jestem przekonana, że Iksom nawet w tak wielkiej hali, jaką jest Torwar, uda się stworzyć wyjątkowy, magiczny klimat, tak charakterystyczny dla ich występów.

Nawet sam support zapowiada się co najmniej ciekawie. Publiczność przed głównym zespołem rozgrzeje bowiem Mount Kimbie. Londyńczycy wystąpią u nas na dwa tygodnie przed wydaniem Cold Spring Fault Less Youth – krążka, który już teraz budzi wielkie emocje. Spodziewajmy się więc wielu nowych, jak i tych doskonale  znanych utworów.

Spieszcie się z zakupem biletów, to już ostatni dzwonek, żeby je zdobyć. Do zobaczenia!

Kiedy: 14.05 (wtorek)
Gdzie:
Warszawa, hala Torwar (ul. Łazienkowska 6a)
Wstęp:
128 PLN / 158 PLN
Start:
20:00

Nie ma więcej wpisów