Co prawda nie wydali jeszcze płyty, ale już udało im się wywołać wokół siebie niezły medialny szum. Mowa o szwedzkim zespole Kate Boy, na temat którego pisaliśmy w listopadzie zeszłego roku. Od tamtego czasu osiągnęli naprawdę imponującą popularność.

Wszystko za sprawą elektronicznego brzmienia, okraszonego mocnym wokalem, co w rezultacie daje nam dobrą dawkę synthpopowego grania. Po pierwszym odsłuchu na myśl przychodzą takie zespoły jak The Knife czy Nicki & the Dove. I coś w tym jest, bo Szwedzi w świetny sposób potrafią łączyć dorobek jednych, jak i drugich, produkując niezłe granie. Nie powstydziłby się takich dźwięków z pewnością żaden popowy zespół. Wpisali się w panujące trendy i teraz mają swoje 5 minut.

Także w Polsce Kate Boy uzbierało sobie sporą grupę fanów. Zauważyli to czujni organizatorzy warszawskiego FreeFormFestival i zaprosili zespół na tegoroczną edycję. Szwedów usłyszymy już w najbliższy piątek (10.05) o godzinie 21:00.

Z całą pewnością, poza takimi hitami jak Northern Lights i In Your Eyes, będziemy mieli okazję zasmakować w ich najnowszym utworze, The Way We Are. Przygotujcie się, słuchając go poniżej:

Nie ma więcej wpisów