Tegoroczna edycja Malta Festival zapowiada się wyśmienicie – także pod względem muzycznym. Przed legendą elektroniki, czyli zespołem Kraftwerk, wystąpi poznański duet Niwea.

Zespół tworzony przez Wojciecha Bąkowskiego i Dawida Szczęsnego ma na swoim koncie dwa albumy. Charakterystyczne dla ich twórczości są pełne realizmu teksty Bąkowskiego. Stylistyką nawiązują do klimatu muzyki elektronicznej lat 80. i 90. Nic więc dziwnego, że pojawią się w poznańskiej Starej Gazwoni tuż przed niewiarygodnym show, jaki zapewnią nam muzycy Kraftwerk.

To nie jedyne dzisiejsze ogłoszenia. Organizatorzy imprezy zapraszają nas również na mnóstwo darmowych koncertów, które odbędą się w tak zwanym Generatorze Malta. Będzie to specjalna przestrzeń, która stanie na poznańskim Placu Wolności. Na maltańskiej scenie 26 czerwca zaprezentuje się amerykańska artystka Jassie Evans, która od wielu lat mieszka i tworzy w Berlinie. Jest to jedna z barwniejszych postaci europejskiego popu, z którym miesza takie gatunki jak afrobeat, electro, a nawet punk.

Nie ma więcej wpisów