Wystarczyło kilkanaście miesięcy działalności, żeby Daughter wyprzedawali kilkusetosobowe sale koncertowe w Londynie. Minęło niewiele czasu, a zespół występuje na dwóch kontynentach i za debiutancką płytę zbiera pochlebne recenzje. Sukces przyszedł bardzo szybko. If You Leave dotarło do wysokich miejsc na listach przebojów. Czy Brytyjczycy mogą zrobić coś jeszcze? Indie folkowcy idą za ciosem i wydają kolejny singiel. Wszak pierwszy ukazał się już we wrześniu, na długo przed premierą longplaya.

Utwór Human ukazał się na limitowanym winylu. B-side skrywa gratkę w postaci utworu Drift. Wcześniej mogli go usłyszeć jedynie Japończycy, którzy kupili wersję albumu przeznaczoną dla ich kraju.

Odważne teksty, dojrzałe brzmienie i silne skojarzenia z Florence and the Machine. Może właśnie dlatego Daughter zostali zauważeni przez fonograficzną legendę, 4AD. Nie ma jednak mowy o komercji. Wytwórnia, dbająca o swój niezależny wizerunek, nie zmusza muzyków do kompromisu. Trio cieszy się ze swobody twórczej, a ich nostalgiczne brzmienie powoli zyskuje sobie uznanie – obie strony mogą być zatem usatysfakcjonowane.

Nie ma więcej wpisów