Już w najbliższy weekend będziemy bawić się na FreeFormFestivalu, a dziś poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy zagoszczą w Katowicach. Podczas Tauron Nowa Muzyka Festival zagrają dla Was między innymi:

Jamie Lidell – był już gościem tego festiwalu, ale wtedy impreza odbywała się jeszcze w Cieszynie. W 2008 roku zahipnotyzował publiczność, promując album zatytułowany Jim. Po pięciu latach wraca na ten sam festiwal, lecz już w nowe miejsce i z nową płytą. Anglik zaprezentuje materiał ze swojej szóstej studyjnej płyty zatytułowanej po prostu Jamie Lidell. Spodziewajcie się hitów, niezapomnianego widowiska i tańców pod sceną.

Tosca – z całą pewnością i ci artyści porwą Was do tańca w sierpniową noc na festiwalu. Od ponad dwuedziestu lat zaskakują przeróżnymi brzmieniami. Począwszy od trip-hopowych dźwięków, przez rytmy latynowskie, a skończywszy na klubowo-elektronicznych brzmienaich. Do Katowic zawitają ze świeżym materiałem pochodzącym z planowanej na ten rok płyty Odeon. Przygotujcie się na audiowizualne show okraszone wyrafinowaną elektroniką.

Öszibarack – są świeżo po wydaniu albumu pt. 12. Jedna z najbardziej cenionych polskich kapel na rynku muzycznym, ale także poza granicami naszego kraju, z pewnością przygotuje dla Was coś specjalnego. Muzyczne eksperymenty z pogranicza rocka i elektroniki to ich specjalność. Na żywo są o niebo lepsi, niż na studyjnych nagraniach. Z całą pewnością jest to pozycja obowiązkowa w line-upie tego festiwalu.

Tauron Nowa Muzyka Festival odbędzie się w dniach 22-25.08, w Katowicach, w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego. Dwudniowe karnety (23-24.08) w cenie 150 PLN są już dostępne w sprzedaży.

Nie ma więcej wpisów