To, że bieżący rok obfituje w niesamowite koncerty w naszym kraju wiemy nie od dziś. Do grona wykonawców, którzy w tym roku odwiedzą nadwiślańską ziemię dołącza grupa múm. Islandczycy zagrają u nas w październiku trzy koncerty – w Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu.

Grupa planuje również wydać w tym roku nowy album. Krążek powinien pojawić się w sklepach muzycznych jesienią, a singiel Toothwheels promujący to wydawnictwo ukaże się już 24 maja. Tym samym istnieje spore prawdopodobieństwo, że prócz starych utworów muzycy zaprezentują nam sporą część premierowego materiału.

Múm obecni są na scenie już od 15 lat. Obecnie stawiani są zaraz obok Sigur Rós, Björk oraz GusGus jako główni przedstawiciele islandzkiej sceny muzycznej. Koncerty w Polsce nie będą pierwszymi ich występami w naszym kraju. Wcześniej formacja występowała już między innymi na festiwalach Sacrum Profanum oraz FreeFormFestiwalu.

Fani zespołu będą mogli ich zobaczyć 1.10 w Poznaniu, w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek, 2.10 w warszawskim klubie Basen oraz dzień później we Wrocławiu, w klubie Alibi. Informacje o biletach pojawią się wkrótce.

Nie ma więcej wpisów