Już niebawem rozpocznie się 10. edycja Planete+ Doc Film Festival. Będzie to świetna okazja, by zobaczyć nietuzinkowe kino dokumentalne w najlepszym wydaniu. W dodatku szykuje nam się niezły rarytas w ramach tego wydarzenia. Duński zespół Efterklang odwiedzi Wrocław 17 maja, by zaprezentować polskim fanom swój ostatni krążek pt. Piramida.

Album powstał w wyniku fascynacji muzyków pewnym opuszczonym osiedlem górniczym znajdującym się w okolicach wysp Svalbard. Pojechali więc w to tajemnicze miejsce i spędzili tam 9 dni na nagrywaniu przeróżnych dźwięków, by potem zacząć pracować nad utworami. Na festiwalu będziemy mogli zobaczyć film Duch Piramidy w reżyserii Andreasa Koefoeda, który właśnie obrazuje tę niesamowitą przygodę chłopaków z Efterklang, a w tle usłyszymy przepiękną muzykę zespołu.

Piramida to album wyjątkowy, przepełniony melancholią i magią miejsca, które było dla niego inspiracją. Jeżeli fanom będzie jeszcze za mało, to organizatorzy zapraszają na podwórko Niskich Łąk we Wrocławiu na koncert duńskiej formacji. Dobra wiadomość dla tych, którzy ciągle narzekają na brak funduszy – występ Efterklang jest kompletnie za darmo, więc tym bardziej warto się na niego wybrać. Wrocław jest za daleko? Nic straconego! Dzień później Duńczycy wystąpią w warszawskiej Cafe Kulturalna.

Kiedy: 17.05 (piątek)
Gdzie
: Wrocław, Niskie Łąki (ul. Ruska 46)
Start:
godz. 22:00
Wstęp
: wolny

Kiedy: 18.05 (sobota)
Gdzie
:
Warszawa, Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)
Start:
godz. 22:00
Wstęp
:
wolny

Nie ma więcej wpisów