Modest Mouse nie zaszczycił nas nową produkcją od 2009 roku. Jednak nie jest prawdą, że muzycy popadli w totalny marazm. Frontman grupy, Isaac Brock, udzielający się dodatkowo w dwóch innych formacjach (Ugly Casanova, Wolf Parade), właśnie zaangażował się w jeszcze jeden projekt.

Thriftstore Masterpiece: Trouble Is a Lonesome Town to płyta, która wydana zostanie na cześć Lee Hazlewooda – tekściarza, producenta, wokalisty. Kiedy w 1963 roku Hazlewood wypuszczał na świat swój debiutancki album Trouble Is a Lonesome Town, nadzieją jego było, by te akustycznie wykonane utwory zostały nagrane ponownie przez innych artystów.

9 lipca, w rocznicę urodzin Hazlewooda, jego marzenie się ziści za sprawą między innymi Isaaca Brocka, który do produkcji dorzucił swoją wersję kawałka The Railroad. W jazzowej i instrumentalnej aranżacji oraz z charakterystyczną manierą Brocka utwór brzmi niezwykle ekspresyjnie. Aż szkoda, że tylko jedna pozycja na Thriftstore Masterpiece: Trouble Is a Lonesome Town należy do Isaaca, gdyż słuchając The Railroad tęskno do nowych wydawnictw Modest Mouse.

Oprócz Brocka, na płycie znajdą się wykonania takich artystów jak Frank Black, Larry Norman czy Courtney Taylor-Taylor.

Nie ma więcej wpisów