Polskie koncerty holenderskiego składu Dope D.O.D. coraz bliżej! Pierwszy odbędzie się 17 maja w krakowskim klubie Kwadrat, a drugi – dzień później w warszawskim 1500m2.

Grupę Dope D.O.D. współtworzy trzech raperów – Dopey Rotten, Jay Reaper i Skits Vicious, którzy wspomagani są przez Petera Songolo. Kariera zespołu zaczęła się w styczniu 2011 roku, kiedy do sieci trafił klip do nagrania What Happened. Sukces teledysku pozwolił im na wydanie EPki zatytułowanej The Evil, a później albumu Branded. Produkcje zespołu łączą w sobie afrykańskie brzmienia, futurystyczne bity oraz mocny, bezkompromisowy styl, co wpłynęło na wyklarowanie własnego, niepodrabialnego stylu.

Niedawno ukazał się kolejny album zespołu, którego premiera odbyła się 19 kwietnia, a usłyszeć na nim można fantastycznych gości, m.in. Redmana, grupę Onyx czy Seana Price’a. Za muzyczną warstwę produkcji odpowiadają nie tylko wspomniany już Peter Songolo, ale również ChuBeats, Maztek, Bong Ra oraz Nightwatch z zespołu NoisiaDa Roach jest wydawnictwem, na którym nacisk położono na współczesne brzmienie z gatunku hardcore hip-hop. Kawałki łączą w sobie elementy nurtów drum’n’bass, dubstep czy jungle, ale przeważa w nich mocny hip-hop.

Nadchodzące koncerty będą nie tylko okazją do posłuchania wcześniejszych utworów grupy, ale także tych najnowszych, pochodzących z tegorocznego albumu. Nie może Was tam zabraknąć!

Kiedy: 17.05 (piątek)
Gdzie: Kraków, klub Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 39 zł

Kiedy: 18.05 (sobota)
Gdzie: Warszawa, klub 1500m2 (ul. Solec 18)
Start: godz. 20:30
Wstęp: 39 zł

Nie ma więcej wpisów