Ukrywa się pod pseudonimem Avtomat, a od pewnego czasu tworzy także nowy projekt, za sprawą którego prezentuje odmienne niż do tej pory brzmienie. Kajetan Łukomski, bo o nim tutaj mowa, stworzył Pleśni i zaprosił do pracy nad debiutanckim albumem wokalistki śpiewające białym głosem.

Zapytacie zapewne, czego możecie spodziewać się po Kajetanie w zupełnie nowej odsłonie? Pleśni łączą ukraińskie, białoruskie, syberyjskie i gruzińskie pieśni wielogłosowe z nowoczesnymi, basowymi podkładami elektronicznymi, które wprowadzają te, często zapomniane, ludowe kompozycje w obszar zainteresowań młodych ludzi. Sam sprawca całego zamieszania podkreśla, że jest to inicjatywa, która przypomina człowiekowi, skąd się wywodzi – nie z geometrii, symetrii i matematyki, a z pleśni, prehistorycznej zupy, chaosu i biologicznej gęstwiny. Dzięki niej bardziej możliwe wydaje się połączenie dzisiejszego technologicznego życia rodem z miastosfery z bardzo pierwotnymi środkami wyrazu. Koncerty projektu Pleśni składają się zarówno ze śpiewów a capella jak i połączenia rytmów 2-stepowych, post-dubstepowych, IDM, brzmień future garage i afrobeat.

Koncert Avtomat z projektem Pleśni w Kosmos Kosmos ma być zapowiedzią nowego materiału muzyka, opartego w całości na wielogłosowych pieśniach. Będzie on poprzedzał feministyczny rap Marii Konopnickiej oraz koncert projektu Bus Jane Janny, założonego przez kopenhaską kompozytorkę i wokalistkę, Else Raymonde Gee Gaunoux, który gra harmoniczny i nostalgiczny rainbow-rock inspirowany m.in. twórczością Prince’a, czy Davida Bowie. Cała impreza jest wydarzeniem towarzyszącym bardzo ważnej kampanii społecznej Razem Przeciwko Przemocy Seksualnej. W czasie imprezy chętne osoby będą mogły wziąć udział w filmie dokumentalnym pod roboczym tytułem Queer in Poland, realizowanym przez reżyserkę podróżującą z Bus Jane Janny.

 

Kiedy: 16.05 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Kosmos Kosmos (ul. Koszykowa 55)
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł

Nie ma więcej wpisów