O tym chłopaku pewnie nie dowiedziałabym się w ogóle, gdyby nie to, że zdecydował się nagrać cover najnowszego kawałka Daft Punk. George Barnett, młody brytyjski muzyk, umieścił na swoim kanale w serwisie YouTube wideo, na którym widzimy człowieka-orkiestrę. George gra na gitarze, śpiewa, gra na perkusji, pianinie, basie i innych muzycznych przeszkadzajkach, w dodatku – bez wątpienia – świetnie się przy tym bawi.

Wcześniej o cover piosenki Get Lucky pokusiło się również trio Daughter. Obie wersje znacznie się od siebie różnią – Daughter dało nam utwór wyciszający, natomiast od George’a otrzymujemy istną bombę energetyczną, od słuchania i oglądania której naprawdę trudno się oderwać.

Kim jest zatem autor coveru, który swoim wykonaniem zdecydowanie przebija wersję oryginalną? Barnett pochodzi z Anglii i ma 19 lat. Muzyką zaczął się zajmować już jako trzylatek. Najpierw chciał być perkusistą, udało mu się nawet w 2008 roku zdobyć nagrodę Young Drummer of the Year. Potem zaczął komponować własne piosenki, aż w końcu zdecydował się zajmować także kręceniem i reżyserowaniem klipów.

Jest zarówno muzykiem, jak i producentem – pierwszą EP-kę pt. Sierra Planes wydał w 2010 roku. Natomiast rok temu, dokładnie 12 marca, ukazał się jego pierwszy długogrający album pt. 17 Days. George ma świadomość posiadania ogromnego talentu, jednak pozostaje skromnym, miłym chłopakiem – sam pisze o sobie następująco: choć muzycznie utalentowany, nie jest dobry w pisaniu o sobie w trzeciej osobie. 

Tak więc jeżeli brakuje Wam rano energii, polecam włączyć sobie George’a na pobudzenie – działa lepiej niż bardzo mocna kawa. I radzę dobrze zapamiętać to nazwisko, bo o nim z pewnością jeszcze usłyszymy.

Nie ma więcej wpisów