Katowicki festiwal ogłosił kolejnych wykonawców. Do line-upu sierpniowego Taurona dołączają: Brandt Brauer Frick Ensemble, Robag Wruhme, OCET, Sohn, Mimetic i Niwea.

Brandt Brauer Frick Ensemble występowało już na zeszłorocznej edycji festiwalu, jednakże ogromne zainteresowane tym występem skłoniło organizatorów do powtórki. Tym razem pojawią się w towarzystwie wokalistki Eriki Janunger, a będą promować swoje najnowszy album pod tytułem Miami.

Robag Wruhme – kiedyś połowa duetu Wighnomy Brothers, dzisiaj solo. Porusza się pomiędzy mrocznym ambientem połączonym z typowo klubowymi przebojami tanecznymi a elementami field recordingu.

Ocet to projekt będący odskocznią od regularnych działań muzyka Pink Freud. Głównym założeniem Octu jest znalezienie formuły na ujście w formie dźwiękowej oraz instrumentalne eksperymenty. Tworzą go Wojtek Mazolewski z Pink Freud, pianistka Joanna Duda oraz basista Kuba Janicki.

Sohn pochodzi z Londynu, obecnie mieszka w Wiedniu. W zeszłym roku wydał EP-kę oscylującą w sadwave’owych klimatach. Do Katowic przyjedzie z materiałem, który ma ukazać się jako długogrający album w wytwórni 4AD.

Mimetic działa od 1998 roku, wydał ponad 15 albumów w różnych muzycznych gatunkach i stylistykach. Jeromie Soudan, bo tak naprawdę nazywa się Mimetic, jest dyrektorem artystycznym Electron Festival.

Niwea to duet Dawida Szczęsnego i Wojciecha Bąkowskiego. Umiejętnie łączą nową falę z brutalną liryką tekstów. Ich występy są bardzo minimalistyczne, konsekwentnie realizują się w dość osobistym nurcie muzyki elektronicznej.

Nie ma więcej wpisów