Festiwal muzyczny Męskie Granie co roku uderza w polską scenę muzyczną z dużą dawką nowych brzmień. Tym razem nie może być inaczej, dlatego już wkrótce przekonacie się o różnorodności polskich artystów. 10 czerwca organizatorzy podadzą pierwsze szczegóły, a wcześniej, bo już 25 maja, zainteresowani festiwalem będą mogli wziąć udział w konkursie i zagłosować na pierwszych artystów, którzy będą mieli szansę wystąpienia na tegorocznym Męskim Graniu.

Męskie Granie już od kilku lat udowadnia, że w naszej rodzimej muzyce można odkryć naprawdę wiele interesujących smaczków muzycznych, których nie usłyszycie w popularnych stacjach radiowych.

W tym roku do konkursu w Nowym Męskim Graniu zostało zaproszonych wielu artystów, którzy mają dużą szansę na zaistnienie na polskim rynku muzycznym. Głosowanie na nich rozpocznie się 25 maja i potrwa do 13 lipca. Jak co roku, będzie się ono odbywało na fan page’u wydarzenia. Poprzez aplikację przez tydzień będziecie mogli wybierać swoich faworytów oraz wskazywać, w którym mieście chcielibyście ich usłyszeć. Następnie, w każdą sobotę o godzinie 16.15 podczas audycji Myśliwiecka 3/5/7, Piotr Stelmach będzie podawał wyniki. W tym roku, o udział w trasie koncertowej rywalizować będzie 31 artystów, m.in.: Alters, Coldair, Leman Acoustic, Miss God, Plastic, The Rookles, Stardust Memories, Ur, Zalef.

10 czerwca na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia podczas audycji W Tonacji Trójki usłyszycie singiel promujący tegoroczne Męskie Granie oraz szczegóły dotyczące trasy koncertowej.

Tak o nadchodzącym wydarzeniu muzycznym wypowiada się kierownik marki Żywiec, Marcin Filipiak: Planując Męskie Granie 2013, chcieliśmy podkreślić, że polska muzyka wręcz kipi od różnorodności, wiele się w niej dzieje i jest niezwykle twórcza. W tegorocznej edycji zamierzamy wydobyć potencjał drzemiący w skrajnościach. Chcemy, aby zaproszeni twórcy wzajemnie się napędzali i wspólnie stworzyli niezapomniane widowisko.

Poniżej lista miast, do których zawita w tym roku Męskie Granie, razem z datami:
Kraków – 13 lipca
Chorzów – 20 lipca

Wrocław – 27 lipca

Gdańsk – 3 sierpnia
Poznań – 10 sierpnia
Warszawa – 17 sierpnia

Żywiec – 31 sierpnia

Nie ma więcej wpisów