Marcin Masecki powołał do życia kolejny muzyczny projekt. Polonezy – to dziesięcioosobowa orkiestra dęta wykonująca, jak sama nazwa mówi, polonezy. Jednym z bodźców prowadzących do powstania grupy i skomponowania materiału był fakt, że polonez jako forma muzyczna jest zupełnie zapomniany. Sam artysta tłumaczy to w ten sposób: Polonez, taniec narodowy, to forma zapomniana, wręcz martwa. Nie spełnia już swojej roli tańca balowego, nie jest też muzyką ku pokrzepieniu serc. Dziś mamy do czynienia z polonezem jedynie na studniówce oraz na recitalach chopinowskich.

Na największą uwagę zasługuje tu fakt, że Masecki nie ogranicza się do klasycznego brzmienia – jego współczesne polonezy zawierają w sobie cały pejzaż nowoczesnych brzmień, od surf-rocka, przez hip-hop, sambę i jazz. Utwory te powstały na początku zeszłego roku podczas miesięcznego pobytu w Urugwaju. W grudniu orkiestra weszła do studia i nagrała płytę, której premiera odbędzie się 23 maja w Cafe Kulturalna.

Prócz Polonezów, tego wieczoru w Cafe Kulturalna pojawi się również duet Bartosz i Bartłomiej, czyli Bartłomiej Tyciński i Bartosz Weber (znani z Mitch & Mitch), Baaby, Starych Singers czy Alte Zachen, którzy zaprezentują tam utwory, o których istnieniu mało kto jeszcze pamięta. Dzięki nim będzie można wsłuchać się w magiczny świat koktajlowej muzyki lat pięćdziesiątych, melodie znane z filmów, których nikt nie oglądał od 40 lat oraz szczeciński rap.

Wydaje Wam się, że to mieszanka wybuchowa? Z pewnością.

Kiedy: 23.05 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)
Start: 22:00
Wstęp: wolny

Dopisz się do tego wydarzenia na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów