Powstałe w 2008 roku w Londynie trio producenckie i didżejskie Dark Sky ani na chwilę nie obniża lotów. Rok po roku Tom, Matt i Carlo konsekwentnie obdarowują nas swoim inteligentnym miksem brzmień takich gatunków, jak UK garage, house, IDM czy dubstep. Wydana w wytwórni Modeselektora (czyli 50Weapons) EPka pod tytułem Radius z 2011 roku zapewniła im stałe miejsce w panteonie najlepszych twórców sceny bassowej, a pochodzący z niej utwór Neon był przez długi czas parkietowym hitem.

Rok 2013 okazał się być dla nich wyjątkowo płodnym – w ostatnim czasie ukazały się aż trzy nowe wydawnictwa Dark Sky. Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym z nich jest winylowa EP-ka In Brackets, wydana w oficynie Mister Saturday Night. Zawiera ona cztery premierowe utwory, utrzymane w rytmach 2-stepowych i minimal-house’owych i miała swoją premierę 13 maja.

Na kolejnym, wydanym przez Tectonic winylu ukazała się dwuutworowa EP-ka Confunktion/Double U, która zawiera nieco cięższe brzmienia. Kiedy wspomnimy, że o Double U bardzo przychylnie wypowiadał się już sam Thom Yorke, to nie trzeba tego wydawnictwa dalej reklamować. Jako wisienkę na torcie można z kolei potraktować kolaborację z bristolskim producentem i wokalistą, Breach, czyli kolejną podwójną EP-kę pod tytułem The Click/Fallout.

Jedno jest pewne – tych numerów na pewno nie zabraknie na letnich, bassowych imprezach pod chmurką.

Nie ma więcej wpisów