W przeddzień amerykańskiej premiery swojego najnowszego wydawnictwa, Trouble Will Find Me, The National pojawili z występem w programie Late Show with David Letterman, gdzie zaprezentowali na żywo jeden z nowych singli – Don’t Swallow the Cap. Jak im wyszło? Jak zawsze elegancko – zagrali w wielkim skupieniu i niezwykle stylowo, także od strony wizualnej. Od czarnego garnituru wymigali się tylko niepokorni bracia Devendorf; perkusista postawił na flanelę w kratę i opaskę na włosy, a basista na dżinsową kurtkę.

Panowie, wspomagani przez kwartet smyczkowy oraz jeszcze paru dodatkowych muzyków, przez niespełna pięć minut czarowali zgromadzonych u Lettermana gości. W chórkach udzielali się bracia Dessner, a Matt Berninger śpiewał uwieszony na mikrofonie, jak zawsze nieco przygarbiony i z zamkniętymi oczami.

Na europejski rynek muzyczny Trouble Will Find Me trafiło wczoraj. Krytycy już mianują album jednym z najlepszych dzieł tego roku. A wy macie już swoje przemyślenia na temat najnowszego krążka Amerykanów?

Nie ma więcej wpisów