SoundQ to formacja, która na polskiej scenie istnieje już od ośmiu lat i zdążyła zwrócić uwagę wielu opiniotwórczych osobistości muzycznego półświatka (wspomnieć można np. o Piotrze Stelmachu z radiowej Trójki czy Zbigniewie Hołdysie). Ten krakowski kwintet oferuje wyjątkowy gatunek lekko awangardowego, a jednak bardzo chwytliwego popu, w którym najważniejszy jest czynnik ludzki. Wokal Kuby Kubicy (znanego wcześniej z odnoszącego międzynarodowe sukcesy Delight) charakteryzuje się ciepłą barwą, która przełamuje chłodne brzmienia syntezatorów i nieskazitelną angielszczyzną.

Okazuje się, że od wydania w 2010 roku znakomitej EP-ki Cargo Planes zespół pracował ciężko nad długogrającym materiałem. Liczący sobie jedenaście utworów krążek jest zatytułowany Barbarians i, co ciekawe, został wyprodukowany przez Dana Bergstranda, który ma na swoim koncie współpracę z takimi tuzami metalu jak nasz rodzimy Behemoth, Dimmu Borgir czy geniuszami matematycznych rytmów, Meshuggah.

Właśnie dziś płyta trafia w Wasze ręce. Ukazała się pod skrzydłami Wytwórni Światowej. Pierwszym singlem z Barbarians jest radiowa wersja utworu Cargo Planes. Warto dodać, iż trwają również przygotowania do wydania albumu na rynkach europejskich.

Miło nam poinformować, iż serwis musicis.pl objął krążek patronatem medialnym.

Nie ma więcej wpisów