Czy może być coś lepszego od usłyszenia na żywo The xx? Może. Przekonali się o tym uczestnicy mini festiwalu organizowanego przez grupę. To właśnie tam na scenie iksom towarzyszyła Jessie Ware!

Całkiem niedawno zespół The xx ogłosił serię trzech specjalnych koncertów Night + Day, które z założenia miały trwać od wczesnego południa do późnych godzin nocnych, a ich miejsca miały być najbardziej magicznymi jakie Romy, Oliver i Jamie (The xx) mogli sobie wymarzyć. Dodatkowo członkowie grupy ogłosili się kuratorami muzycznymi, co oznacza, że sami wybrali i zaprosili swoich ulubionych artystów, aby wystąpili z nimi na tej samej scenie. Tak też się stało. Jak na razie imprezy Night + Day odbyły się w Lizbonę i Berlinie, a w czerwcu festiwal zawita do Londynu.

Podczas Night + Day w Berlinie Jessie Ware wykonała razem z The xx covery utworów Modjo – Lady oraz Stardust – Music Sounds Better With You. Jak można się domyślać, wszystko zostało zaaranżowane w dźwięki, za które wszyscy kochamy The xx. Jamie, sprawujący pieczę nad konsolą, spisał się wyśmienicie, tak samo zresztą jak Oliver i Romy, których głosy, wydawać by się mogło, są dla siebie stworzone. A kiedy na scenie pokazała się Jessie Ware, wszystko stało się idealnie współgrającą harmonią. Jako fan, zarówno The xx, jak i Jessie Ware, nie wyobrażam sobie lepszego połączenia brytyjskiej muzyki i mam nadzieję na przyszłą studyjną kolaborację artystów.

Nie ma więcej wpisów