Tuż po premierze debiutanckiego albumu Rebeki, duet wypuszcza pierwszy klip. Utwór Nothing to Give przygotowany został wspólnie z portugalskim muzykiem kryjącym się pod jednoosobowym projektem Mirror People.

Chociaż zarówno Stars, Fail, czy odsłuchiwany przeze mnie już miliony razy kawałek Roksana, to świetne numery, miło jest posłuchać czegoś świeżego od Iwony Skwarek i Bartosza Szczęsnego. A Nothing to give, to rzeczywiście mocny powiew nowości.

Wpływ Rui Maia, czyli Mirror People, wyczuwa się w podkładzie, jaki stanowią instrumenty dęte. Górę w utworze wzięła też cała gama efektów oraz jednostajny, pulsujący bas. Brzmi to zdecydowanie bardziej drapieżnie niż dotychczasowe dokonania duetu. Ale, ale… utwór ma również drugą wersję, tzw. Rebeki remix. Tutaj już pulsuje nam głównie syntezator, a całość przyjmuje spokojną, subtelną aranżację.

Klip do utworu, to dzieło zapożyczone od Francka Derona, francuskiego reżysera i fotografa. Obraz prezentuje dziką dziewczynę nagrywaną bez obiektywu. W oryginalne, czyli w filmie zatytułowanym The Wild, podkład stanowią rozmowy telefoniczne wykonywane w różnych językach. Warto dodać, że z twórczości Derona skorzystał również M83, wykorzystując jego film w klipie to utworu Wait.

Powracając do Rebeki, singiel Nothing to give swoją premierę będzie miał 24 maja i ukaże się nakładem wytwórni D.I.S.C.O Texas.

Nie ma więcej wpisów