Mainstreamowy kabaret hip-hopowy. Tak nazwałbym twórczość składu The Lonely Island. Grupę tworzą: Akiva Schaffer, Jorma Taccone, Andy Samberg. Poza działalnością muzyczną, panowie zajmują się jeszcze m.in. reżyserią i aktorstwem. Swoje kariery rozpoczęli w ramach występów i skeczy w legendarnym amerykańskim programie rozrywkowym Saturday Night Live.

Wspomniane show rozpoczęło ich muzyczną karierę, ponieważ klipy, jakie kręcili do programu, zaczęły cieszyć się ogromną popularnością w serwisie YouTube i zostało tak do dzisiaj. W 2009 roku wydali swój debiutancki album, Incredibad, na którym możemy usłyszeć gościnne występy E-40, T-Paina, Juliana Casablancasa, Jacka Blacka, Justina Timberlake’a czy Natalie Portman. Dwa lata później do sprzedaży trafiła płyta Turtleneck & Chain. Gośćmi albumu byli m.in. Snoop Dogg, Akon, Rihanna, Nicki Minaj czy Michael Bolton.

Twórczość kabaretowej trupy opiera się na naprawdę świetnych bitach i prześmiewczym charakterze zarówno tekstów, jak i flow. Nie jest to tylko parodia hip-hopu, ale całego biznesu muzycznego. Poza tym, wszystko okraszone jest absurdalnym, często prostackim humorem, co niewątpliwie również przyczyniło się do sukcesu grupy. Jestem ogromnym fanem chłopaków i nie mogę się już doczekać najnowszego wydawnictwa, The Wack Album, którego premiera już 11 czerwca.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z twórczością chłopaków, to polecam sprawdzić klipy do utworów: Shy Ronnie 2, I Just Had Sex, Jack Sparrow, Motherlover, I’m on a Boat, Boombox, Dick in a Box czy Natalie’s Rap.

Na najnowszej produkcji udzielili się m.in. Kendrick Lamar, Adam Levine z Maroon 5, T-Pain, Solange, Lady Gaga i Justin Timberlake. Póki co, znamy wspomnianych gości, ale prawdopodobnie to jeszcze nie wszyscy. Jakiś czas temu do sieci trafiały trzy klipy promujące nadchodzący album. Były to kolejno: 3-Way (The Golden Rule), YOLO i Spring Break Anthem.

Ostatnio do sieci trafił klip do utworu Diaper Money, który możecie zobaczyć wyżej. Panowie udostępnili również kawałek Semicolon nagrany wspólnie z Solange. Wideo z tekstem utworu możecie sprawdzić poniżej:

Niedawno zespół zaprezentował również kawałek I Fucked My Aunt nagrany wspólnie z T-Painem. Grupa nagrała już wspólnie z autotune’owym raperem utwór I’m on a Boat pochodzący z ich debiutanckiego krążka pt. Incredibad.

Nie ma więcej wpisów