Arms and Sleepers polskiej publiczności przedstawiać już nie trzeba, ten amerykański duet był u nas całkiem niedawno i najwyraźniej im się spodobało, bo wracają do nas z kolejnymi koncertami.

Ich łagodna, eteryczna muzyka czaruje nas już od 2006 roku, kiedy to panowie wydali pierwszą EP-kę o niezwykle brzmiącym tytule Bliss Was It in That Dawn to Be Alive. Ich twórczość trudno skategoryzować – ulotne, rozmyte dźwięki czasem zbliżają się do trip-hopu, czasem ambientu, a w innych przypadkach słyszymy uroczy electropop. Jakkolwiek nazwiemy tę muzykę, ma ona w sobie mnóstwo melancholii, ale także radości i kojarzy się z długimi jesiennymi wieczorami. Od czasu debiutu zespół regularnie wydaje nowe albumy bądź EP-ki, przez co ich dyskografia wygląda dosyć imponująco.

Na żywo Arms and Sleepers starają się możliwie jak najdokładniej oddać klimat swoich wydawnictw poprzez wykorzystywanie żywych instrumentów i współpracę z koncertowym perkusistą. Polskie koncerty będą częścią większej trasy, która obejmie także kilka innych europejskich krajów.

Kiedy: 3.06
Gdzie: Warszawa, Powiększenie (Nowy Świat 27)
Start: 20:00
Wstęp: 30/35 zł

Kiedy: 4.06
Gdzie: Poznań, KontenerART (Nad Wartą)
Start: 20:00
Wstęp: wolny

Kiedy: 5.06
Gdzie: Sopot, Sfinks (Mamuszki 1)
Start: 20:00
Wstęp: 20/30 zł

Nie ma więcej wpisów