W miniony czwartek obchodził swoje 20 urodziny, a dziś świętuje jeden ze swoich największych sukcesów. To właśnie 28 maja na sklepowe półki trafił debiutancki album Dawida Podsiadło zatytułowany Comfort and Happiness. W tym miejscu oczywiście mógłbym się posiłkować informacjami typu: finalista ostatniej edycji muzycznego show… Mógłbym rzecz jasna wspominać o tym w co drugim zdaniu, ale tego nie zrobię. Nie to jest najważniejsze. Ba! To dla tej płyty w ogóle nie jest ważne.

Dawno nie czułem takich emocji związanych z polską premierą. Może dlatego, że dawno na polskim rynku nie pojawił się tak dobry i obiecujący debiutant. Debiutant w sensie mężczyzna. W zeszłym roku jak grzyby po deszczu pojawiały się co i rusz nowe wokalistki, a ten rok – a już na pewno jego druga połowa – zdecydowanie należeć będzie do Dawida. Zachwycać mógłbym się godzinami, naprawdę są do tego powody, ale chodzi przecież o konkrety. Na debiutanckim krążku znalazło się dwanaście autorskich utworów, w których Podsiadło daje popis swoich umiejętności wokalnych, ale także świetnie radzi sobie w roli kompozytora i tekściarza.

Imponująca jest także lista osób pomagających Dawidowi przy Comfort and Happiness. Z całą pewnością na szczególną uwagę zasługuje fakt, że współkompozytorem piosenek i producentem muzycznym krążka został Bogdan Kondracki – współzałożyciel firmy Jazzboy, producent takich płyt, jak chociażby Konrad Kucz & Gaba Kulka – Sleepwalk, Novika – Lovefinder, Ania Dąbrowska – Ania Movie, Sokół ft. Pono i Franek Kimono – W Aucie, Ania Dąbrowska – Samotność po zmierzchu . Nikogo zatem nie powinno dziwić, że kolejna płyta wypuszczona spod rąk Pana Bogdana trafia na półkę z tabliczką „sukces”.

Comfort and Happiness Dawida Podsiadło to kwintesencja tego, jak powinien brzmieć polski pop. To wypadkowa ogromnego talentu, ale także charyzmy, szczerości i prawdziwych emocji jakie drzemią w tym młodym chłopaku. Miałem przyjemność przeprowadzenia z nim wywiadu i powiem Wam, że w rozmowie w cztery oczy jest jeszcze bardziej niesamowity.

Nie ma więcej wpisów