Muzyka powstająca w Skandynawii jest jedyna w swoim rodzaju. Czy to wpływ zimnego klimatu, czy pięknej, nieskażonej przyrody – trzeba przyznać, że wrażliwość muzyczna Skandynawów jest wyjątkowa. Nikt także nie rozumie artystów z tych krajów lepiej niż oni sami, dlatego też najlepsze kawałki Röyksopp zawierają wokale norweskich oraz szwedzkich wokalistek, które z kolei tworzą arcydzieła, kiedy nagrają coś wspólnie.

Tak właśnie stało się w przypadku Susanny, która na norweskiej scenie muzycznej znana jest jako autorka łagodnych, folkowo-popowych piosenek. Artystka nagrywa już od około 10 lat, częściowo jako połówka duetu Susanna and the Magical Orchestra, a częściowo samodzielnie. Na koncie ma już sporą ilość muzycznych kolaboracji, jednak tym razem stworzyła coś absolutnie wyjątkowego.

Death Hanging to kilka minut przejmującego smutku wypełnionego głosami trzech Norweżek – Susanny, Susanne Sundfør oraz Siri Nilsen. Surowe brzmienie piosenki bierze się z  akompaniamentu ograniczonego do minimum, a to z kolei maksymalnie eksponuje pełne emocji, niebiańskie wokale. Kawałek został nagrany podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Øya w Oslo, ale wydano go dopiero teraz nakładem SusannaSonata – własnego labela autorki.

Nie ma więcej wpisów