Otwarta Scena to inicjatywa, której czytelnikom musicis.pl nie trzeba przedstawiać. Właśnie do grona artystów, którzy zaszczycili te niezwykłe miejsce swoją obecnością i oczarowali wszystkich słuchaczy i obserwatorów swoją muzyką, dołączyły Ballady i Romanse.

To zespół, którego głównym rdzeniem są siostry Basia i Zuza Wrońskie. Pomysł wypłynął od starszej siostry, Zuzy, do której dołączyła Basia – znana wcześniej jako wokalistka i liderka zespołu Pustki. Jako Ballady i Romanse dziewczyny skupiają się na tworzeniu w pełni autorskiej muzyki. Teksty pisze Zuza, a traktują one często o dość smutnych wydarzeniach znanych nam z życia, natomiast produkcją piosenek zajmuje się Basia.

W sumie, trudno ich twórczość porównać z jakimkolwiek innym artystą, jednak pewne jest to, że dziewczyny mają talent do budowania nastroju w każdym, nawet najmniej sprzyjającym ku temu miejscu. Posłuchajcie dwóch utworów, jakie wykonały na deskach Otwartej Sceny. Powyżej utwór Kto przepłynie, natomiast poniżej Warszawa – oba pochodzą z pierwszej płyty zespołu.

To prawdziwe rarytasy, szczególnie dla fanów zespołu, ale nie tylko!

Nie ma więcej wpisów