Zaczynali jako Mustardseed grając w saloniku kawałki Nirvany. Kiedy przyszedł czas na występy na małych scenach okolicznych miast dali się poznać ludziom jako Platypus. Zmiany nazwy nie miały tak na prawdę końca, jednak ta sytuacja irytowała Billy’ego (gitarzystę i wokalistę grupy), który zaproponował nazwę The Subways. Nazwa wzięła się od restauracji, w której schronienie i spokój Billy znajdował pomiędzy szkołą a pracą. I właśnie takim samym miejscem ucieczki miał być dla niego zespół.

Determinacją i pomysłami na swoją twórczość oraz jej promowaniem udowodnili wszystkim, że zasługują na uwagę. Obecnie trio ma na koncie trzy studyjne albumy i właśnie pracuje nad kolejnym, którego data wydania nie jest jeszcze znana. Brytyjscy dziennikarze jednogłośnie uznali The Subways za jeden z najlepszych zespołów młodej sceny indie rocka i każdy z ich albumów był przez nich wyczekiwany z niezwykłym entuzjazmem. W 2009 roku artyści mieli okazję dzielić scenę z zespołem AC/DC na legendarnym stadionie Wembley. Zdecydowanie najbardziej podchwyconym przez media utworem i niezaprzeczalnym przebojem jest kawałek Rock & Roll Queen, który pojawił się w ścieżkach dźwiękowych Szklanej Pułapki 4 oraz filmu Guy’a Ritchiego Rock’n’rolla, zabrzmiał także w reklamie kosmetyków Rimmel oraz w popularnym amerykańskim serialu The O.C.

Już w czerwcu brytyjskie trio wystąpi na jedynym klubowym koncercie w Polsce. Muzyków będzie można zobaczyć w warszawskiej Proximie 7 czerwca. Pierwszy raz przyjechali do Polski na festiwal w Jarocinie w 2008 roku – warszawski koncert będzie już ósmym występem Billy’ego, Charlotte i Josha w naszym kraju oraz drugim w klubie Proxima (wystąpili tam 4 kwietnia 2009 roku). Zespół ten na scenie to prawdziwy wulkan energii, jeżeli chcecie się o tym przekonać polecam wybrać się do Proximy.

Kiedy: 7.06 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99A)
Start: 19:00 (wejście od 18:00)
Bilety: 45 zł / 50 zł

Zapisz się na to wydarzenie na facebooku.

Nie ma więcej wpisów