W ubiegłym roku ich wspólna płyta zaskoczyła zarówno wielbicieli Talking Heads, jak i fanów amerykańskiej wokalistki Annie Clark. Album Love This Giant, czyli efekt współpracy między innymi pokoleniami i różnymi gatunkami muzycznymi, obfitował w ciekawe połączenia brzmień i kontrastujących głosów. Współpraca Davida Byrne’a i St.Vincent nie skończyła się jedynie na tej płycie. Piękna i Bestia (zobaczcie okładkę do Love This Giant) ruszyli w trasę koncertową, a teraz dzielą się kolejnym wspólnym wydawnictwem.

Tym razem do zaoferowania mają pięć utworów, które scalone zostały pod szyldem Brass Tactics EP. Dwa z nich to remiksy wcześniejszych piosenek, a Road to Nowhere i Marrow (stworzone przez każde z nich w ramach swoich solowych poczynań) usłyszeć możemy w wersji live. Całkowitą nowością jest za to Cissus.

EP-ka to zachęta do wzięcia udziału w rozpoczynającej się właśnie trasie koncertowej Davida Byrne’a i St.Vincent. Po dwumiesięcznych podróżach po USA duet trafi w końcu do Europy, ale niestety, nie odwiedzi Polski. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że najnowsze wydawnictwo jest zupełnie darmowe, a pobrać je można na stronie internetowej albumu Love This Giant.

Nie ma więcej wpisów