Listopad kojarzy się zazwyczaj z jesienną pluchą i depresją, jednak tego roku znienawidzony przez wielu miesiąc będzie bardziej kolorowy za sprawą mnogości koncertowych ogłoszeń. Właśnie potwierdzono występ The 1975, który dołącza do już ogłoszonych m.in. Placebo, Hurts, Crystal Fighters czy Bastille.

The 1975 to zespół z Manchesteru, który opisywany jest jako szeroko pojęty art-pop. Grupa ciągle czeka na wydanie debiutanckiej płyty – album ukaże się 13 września nakładem Dirty Hit/Polydor. Póki co, The 1975 wypuścili trzy EP-ki: Facedown, Sex, Music for Cars i już cieszą się niemałym zainteresowaniem w świecie muzyki. Zespół stanowi oryginalną mieszankę stylów, warto więc zapoznać się z nim bliżej i wyczekiwać debiutanckiego albumu. Kwartet ma już za sobą koncerty między innymi w towarzystwie Two Doors Cinema Club, a przed nim także występy w roli supportu The Neighbourhood.

Tym razem jednak The 1975 wystąpią w roli głównej podczas europejskiej trasy promującej ich debiutanckie wydawnictwo. 26 listopada będziemy mieli okazję wziąć udział w ich koncercie, który odbędzie się w warszawskiej Hydrozagadce. Bilety w cenach 45 zł/55 zł niebawem trafią do sprzedaży.

Pozostają pytania: kto jeszcze uświetni listopad swoim koncertem w Polsce? Czy zbankrutujemy po tegorocznej jesieni?

Nie ma więcej wpisów