Od wydania debiutanckiego krążka Matthew Deara upłynęła już dekada. Początkowo nic nie wskazywało na to, że w przyszłości będzie miał coś wspólnego z microhousem czy synthpopem, bo – jak wyznał w jednym z wywiadów – w młodości zasłuchiwał się w dźwiękach takich zespołów jak Nirvana czy Talking Heads. Na szczęście rockowe brzmienie zamienił na sample i programowanie perkusji. I trzeba przyznać, że wyszedł na tym całkiem nieźle.

Gwiazda muzyka na dobre rozbłysła w ubiegłym roku, kiedy to ukazał się piąty album w jego karierze, zatytułowany Beams. Dla wszystkich tych, którym longplay przypadł do gustu muzyk ma miłą niespodziankę. Już niedługo, bo 17 czerwca, ukaże się Beams (Complete Edition), na którym – oczywiście oprócz jedenastu doskonale znanych utworów z Beams – znajdziemy także B-side’y oraz wiele remiksów, m.in. w wykonaniu Tobacco. Prawdziwą wisienką na torcie będzie jednak niepublikowana nigdy wcześniej piosenka She’s Just That Way, której odsłuch właśnie się ukazał. Charakterystyczny wokal Amerykanina w połączeniu z klawiszami tworzy optymistyczną, idealnie nadającą się na lato mieszankę, która od razu wpada w ucho.

Dwa tygodnie po wydaniu Beams (Complete Edition) Matthew wyruszy w mini trasę koncertową po Europie, podczas której będzie rozgrzewał publiczność przed Depeche Mode.

Tracklista Beams (Complete Edition):
01. Her Fantasy
02. Earthforms
03. Headcage
04. Fighting Is Futile
05. Up & Out
06. Overtime
07. Get the Rhyme Right
08. Ahead of Myself
09. Do the Right Thing
10. Shake Me
11. Temptation
12. She’s Just That Way
13. Crimewaves
14. In the Middle (I Met You There) [feat. Jonny Pierce]
15. Street Song
16. Around a Fountain
17. Flunker
18. Earthforms (TOBACCO Remix)
19. Earthforms (Jessy Lanza Remix)
20. Earthforms (Michna Remix)
21. Her Fantasy (Poolside Remix)
22. Her Fantasy (Tornado Wallace Remix)
23. Fighting Is Futile (Seth Troxler Remix)
24. Fighting Is Futile (KiNK Remix)
25. Fighting Is Futile (Benoit & Sergio Remix)
26. Fighting Is Futile (Laid Back Remix)
27. Fighting Is Futile (KiNK Extended Dub)

Nie ma więcej wpisów