Minimalistyczna okładka albumu, minimalistyczna muzyka – te brzmienia na pewno wpasują się w chilloutowy wieczór, więc jeżeli szukacie ciekawych melodii, przy których można się zrelaksować, to zapraszam do zapoznania się z Braids.

Trio rozpoczęło swą przygodę ze światem dźwięków stosunkowo niedawno, ale warto na nich zwrócić uwagę. Dwa lata temu, po doskonałym debiucie w postaci albumu Native Speaker, wyruszyli w długą trasę koncertową. Była ich jeszcze czwórka – obecny skład to trio Raphaelle Standell-Preston, Austin Tufts i Taylor Smith. Raphaelle jest wokalistką obdarzoną duża wrażliwością. Ona właśnie pisze większość tekstów Braids. W wywiadzie dla kanadyjskiego portalu Exclaim! zdradziła nieco szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa. Utwór, który Wam przedstawiam, pochodzi z albumu Flourish // Perish. Ukaże się on na rynku 11 czerwca.

Jak przyznała Raphaelle: „In Kind” to jedyny utwór, w którym użyto gitar. W tworzeniu nowej płyty wiele inspiracji czerpaliśmy z muzyki elektronicznej, która potrafi być naprawdę piękna. Według mnie odzwierciedla ona to, do czego doszliśmy w 2013 roku jako ludzkość.

Wokalistka wymieniła też swoich idoli, wśród których znaleźli się Aphex Twin, Pantha du Prince czy Max Cooper. Braids to ciekawa propozycja dla tych, którzy interesują się muzyką bardziej. Po posłuchaniu In Kind polecam również zapoznać się z kolejnym utworem z nowego albumu – Amends.

Nie ma więcej wpisów