Liam Gallagher, młodszy brat Noela, odważnie staje w konkurencji o blichtr i sławę. Drugi krążek jego formacji Beady Eye za nieco ponad tydzień trafi na sklepowe półki i z pewnością nie ominą go porównania do twórczości starszego z Gallagherów. Tymczasem pojawił się jeden z bonusów, jaki będzie można znaleźć na płycie (jej wersji deluxe), bardzo udany kawałek Off at the Next Exit. Piosenka przypomina brzmieniem Oasis sprzed około 10 lat i dziwię się, że jest ona bonusowym utworem, a nie znalazła się na podstawowej wersji, bo to zdecydowanie jedna z najlepszych kompozycji Liama.

W oczekiwaniu na album możemy także poczytać dość kontrowersyjne komentarze, puszczane mimochodem przez Liama w stronę innych artystów. Ostatnio muzyk bardzo burzył się na sukces kawałka Get Lucky Daft Punk – kompletnie nie może on zrozumieć, jakim cudem okupuje on szczyty list przebojów. Napisałbym taką piosenkę w godzinę – powiedział Liam Gallagher. – Nie wiem, o co cały ten szum. Poza tym, wkurzają mnie te ich cholerne kaski. Niech je w końcu zdejmą i łaskawie pokażą twarze.

Chyba nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na album BE i wtedy się przekonamy, ile takich hitów na nim znajdziemy. Dodam jeszcze, że japońscy fani Beady Eye otrzymają dodatkowe bonusy – wydanie w wersji deluxe będzie liczyło u nich 17, a nie 15 utworów. Pełna tracklista poniżej:

1. Flick of the Finger
2. Soul Love
3. Face the Crowd
4. Second Bite of the Apple
5. Soon Come Tomorrow
6. Iz Rite
7. I’m Just Saying
8. Don’t Brother Me
9. Shine a Light
10. Ballroom Figured
11. Start Anew

wydanie deluxe – bonus:
12. Dreaming of Some Space
13. The World’s Not Set in Stone
14. Back After the Break
15. Off at the Next Exit

japońskie wydanie deluxe – bonus:
16. Girls in Uniform
17. Evil Eye

Nie ma więcej wpisów