Dopóki słucha się tej piosenki, naprawdę nic nie jest ważne – to jeden z niewielu kawałków, które tak bardzo poruszyły mnie ostatnimi czasy. Współpraca trip-hopowego geniusza z afrykańską artystką Nneką musiała zaowocować rewelacją – utwór Nothing Matters to jeden z moich faworytów z nowego albumu Tricky’ego pt. False Idols. Ta płyta tworzy genialną, spójną całość i głównie usłyszymy na niej głos Francesci Belmonte.

Nneka ostatni album wydała dwa lata temu. Słuchałam już tysiące razy jej Soul Is Heavy i bardzo chciałabym, by wydała coś swojego w najbliższym czasie. Jednak, jak wiadomo, nie wszystkie marzenia się spełniają. Póki co, mogę delektować się fantastycznym głosem artystki w Nothing Matters i cieszyć się, że mam chociaż tyle. Nneka wkłada wiele emocji w swój śpiew i jest bardzo autentyczna, co mnie chyba najbardziej urzekło w jej osobie.

Klip, który Wam przedstawiam, jest utrzymany w czarno-białej kolorystyce i nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej. Idealnie oddaje klimat False Idols.

Nie ma więcej wpisów