Brytyjczycy z White Lies zasypują nas dziś lawiną informacji, przy czym wszystkie przyprawiają wszystkich fanów o szybsze bicie serca. Nie dość, że dowiedzieliśmy się konkretnych danych dotyczących ich najnowszego krążka pt. Big TV, to dosłownie chwilę później trio ogłosiło promującą najnowszy album trasę, na której nie zabrakło również Polski. I to podwójnie.

Zanim jednak parę słów o koncertach, wspomnę o przyczynie całego zamieszania, czyli zbliżającej się premierze następcy Ritual z 2011 roku. Płyta ujrzy polskie światło dzienne 13 sierpnia bieżącego roku, pod szyldem Fiction Records i będzie się składała z 12 nowych utworów. Obecnie mamy możliwość odsłuchania i ściągnięcia za darmo, ze strony zespołu, singla Getting Even. Kolejnego utworu, There Goes Our Love Again, można spodziewać się 5 sierpnia. Big TV ukaże się pod postacią płyty CD, a także limitowanej dwupłytowej edycji, która będzie zawierała 7 utworów demo z Big TV oraz zdjęcia wykonane przez Maxa Knighta podczas nagrań. Album będzie również dostępny w wersji cyfrowej i winylowej.

Tracklista przedstawia się następująco:
1. Big TV
2. There Goes Our Love Again
3. Space I
4. First Time Caller
5. Mother Tongue
6. Getting Even
7. Change
8. Be Your Man
9. Space II
10. Tricky to Love
11. Heaven Wait
12. Goldmine

Poniżej powiew świeżości przemieszany z tym, do czego już nas przyzwyczaiło brytyjskie trio:

Przechodząc do koncertowego sedna sprawy – White Lies wystąpią w listopadzie, a dokładniej 19.11 w Poznaniu, w hali MTP oraz dzień później w warszawskiej Stodole. Ceny biletów nie są jeszcze znane, ale zostaną podane wkrótce. Oba koncerty są doskonałą okazją dla tych, którzy pluli sobie w brodę, nie pojawiając się w maju bieżącego roku na krakowskich Czyżynaliach.

Nie ma więcej wpisów