Wbrew pozorom nie pochodzi z bajki i nie jest wytworem czyjejś wyobraźni. To nie fikcyjna postać, tylko człowiek z krwi i kości, choć niewątpliwie wyjątkowy, urzekający i czarujący muzyką ocierającą się o magię. Bonobo, bo o nim mowa, w tym roku odwiedzi nasz kraj i zagra trzy koncerty – w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Naprawdę nazywa się Simon Green i pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest producentem, kompozytorem i DJ-em. W wieku 18 lat przeniósł się do Brighton, gdzie wydał swój debiutancki album Animal Magic (2000), dzięki któremu stał się jednym z nowych pionierów downtempo, a jego muzyka urzekła prasę, krytyków muzycznych i wiele wytwórni muzycznych. W 2003 roku nagrał longplay Dial ‚M’ for Monkey, a następnie Days to Come (2006) zawierający aranżacje wokalne i elementy inspirowane jazzem, przez co znacznie rożni się od wcześniejszych wydawnictw. Jego kontynuacją jest krążek Black Sands wydany w 2010 roku.

Wypadkową poprzednich dokonań artysty (Black Sands i Black Sands Remixed z 2012 roku) jest The North Borders – album, który ukazał się 1 kwietnia 2013 roku z gościnnym udziałem m.in. Erykah Badu i Cornelii (znana np. z Portico Quartet). Występy w Polsce są częścią trasy koncertowej promującej nowy materiał. Artyście będzie towarzyszył na scenie kilkuosobowy zespół instrumentalistów, a także wokalistka Szjerdene (na nowej płycie zaśpiewała w utworach Transist i Towers).

Bonobo specjalizuje się w występach na żywo. Łącząc brzmienia downtempo, szlachetnego i zmysłowego soulu z elektroniką i jazzową tradycją, dostarcza publiczności niezwykłych wrażeń i emocji. W Polsce bywał już niejednokrotnie, a jego muzyka wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Jak będzie tym razem? Czy Bonobo po raz kolejny oczaruje?

Kiedy: 14.06 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Palladium (ul. Złota 7/9)
Start: 20:00
Bilety: 125 zł
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku
.

Kiedy: 15.06 (sobota)
Gdzie: Kraków, Studio (ul. Budryka 4)
Start: 20:00
Bilety: 115 zł
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku
.

Kiedy: 16.06 (niedziela)
Gdzie: Poznań, Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
Start: 20:00
Bilety: 110 zł
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku
.

Nie ma więcej wpisów