Zaopatrzyliście się już w karnety na letnie festiwale? Lepiej się pospieszcie, bo warto już przygotować portfel na jesień. A kalendarz koncertowy wypełnia się w zastraszającym (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) tempie. Fani post-hardcore’u mogą liczyć na klasykę gatunku – Funeral for a Friend.

Walijczycy wracają do Polski na dwa koncerty – zagrają w warszawskiej Hydrozagadce i poznańskim klubie Pod Minogą. I nie będzie to powrót z pustymi rękami – czas najwyższy, by muzycy wypromowali u nas swój szósty album, ConduitPłyta, podobnie jak wydane dwa lata wcześniej Home Armageddon, jest powrotem do muzycznych korzeni Funeral for a Friend, przesiąkniętych metalem i hardcorem. Nie każdemu wpadnie w ucho, ale brzmi konkretnie. 

Rok 2013 jest bardzo intensywny dla Brytyjczyków. Koncertują od stycznia, co nie przeszkadza im w ogłaszaniu kolejnych dat. Jeśli kogoś ominie ten koncertowy szał, może pocieszyć się mobilną aplikacją, którą zespół przygotował dla fanów. Z dobrego nastroju nie wyprowadzą Was również ceny biletów – w przedsprzedaży oscylują w granicach 45-49 złotych. Wkrótce trafią do obiegu.

Nie ma więcej wpisów