Nazwa tego wydarzenia jest co najmniej ciekawa, a wywodzi się z nazwy miejsca, w którym odbywały się poprzednie dwie edycje – częstochowskiej Alei Frytkowej. Frytka OFF to festiwal kultury alternatywnej oferujący nie tylko muzyczne propozycje. Będzie można tam spróbować swoich sił w malowaniu na szkle i ceramice, zobaczyć wiele sztuk teatralnych czy instalacji artystycznych niezależnych twórców.

Oczywiście nie zabraknie też reprezentantów światka muzycznego – na Frytka OFF wystąpią Fair Weather Friends, Julia Marcell, Maria Peszek czy très.b. Nie zabraknie też artystów z zagranicy w postaci szwedzkiego Momofoko i brytyjskiego The Whip. Ci ostatni na pewno zapewnią dawkę energetycznej, tanecznej elektroniki połączonej z rockowym pazurem.

Można było zobaczyć ich już w Polsce m.in. na Audioriver w 2009 roku. Teraz przyjadą z materiałem z ich albumu Wired Together. Co może jeszcze bardziej zachęcić do wybrania się na ten koncert? To cena. Za zobaczenie The Whip na żywo zapłacicie aż zero złotych. Warto wspomnieć, że Brytyjczycy zostali odkryci i docenieni przez Fatboy Slima.

Frytka OFF odbywa się 21-22 czerwca, a The Whip wystąpią w trakcie drugiego dnia festiwalu. Jeżeli ktoś wybiera się do Częstochowy niekoniecznie w celach pielgrzymkowych, to gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą tego wydarzenia.

Nie ma więcej wpisów