Czy Warszawa staje się nowym Berlinem? Pod pewnymi względami na pewno. Coraz bogatsza oferta kulturalna, wiele alternatywnych propozycji spędzania czasu, interesujące, bezpretensjonalne miejsca, gdzie można odpocząć lub chłonąć pozytywną energię, nie opuszczając miasta na czas wakacji.

Wspólnym mianownikiem staje się sztuka, a w szczególności muzyka, którą serwują nam wciąż nowe kluby i artyści związani ze stołeczną sceną. Klub 1500m2 – zdecydowanie najlepszy pod względem swej polityki muzycznej w Polsce – zamyka swe podwoje na okres wakacji. Nie oznacza to jednak zatrzymania działalności na czas letni – wręcz przeciwnie – od 14 czerwca odwiedzajcie wakacyjną wersję tej miejscówki zlokalizowaną nieopodal (nazwa mówi sama za siebie), czyli 500od1500 / Niedorzeczni.

Idea warszawskich urbanistów i aktywistów realizuje się coraz mocniej – Warszawa otwiera się na Wisłę, powstają tam kolejne letnie kluby i plaże, a otwarcie Niedorzecznych to zapewne najciekawszy moment nadchodzącego weekendu, 14-15 czerwca. 14 czerwca świętować będziemy wydanie pierwszej składanki Music Of The Future w labelu Ponton Music, a w sobotę gościem cyklu Set It Off będzie John Roberts.

Pochodzący z Nowego Jorku DJ był fascynatem kultury techno/house od wczesnych lat, jednak dopiero wyjazd do Berlina, gdzie zdobył didżejskie szlify i został rezydentem Panorama Baru, nadał właściwy drogowskaz jego karierze. Jego występ w Warszawie będzie również znakomitą okazją do posłuchania utworów z nadchodzącej płyty Fences, która ukaże się w czerwcu w hamburskim labelu Dial Records. Poza serią świetnych EP-ek i setkami występów, John Roberts jest przede wszystkim autorem jednego z najlepszych albumów 2010 roku – Glass Eights.

Oprócz Johna Robertsa, dźwięki techniczne zaserwują również m.in.: Pierre LX, Mike P (z duetu Pol_On), Hadrian i Piotr Szatan (z Głębokiego Pasma) oraz Hory (Radio Roxy).

Kiedy: 15.06 (sobota)
Gdzie: Warszawa, 500od1500 (ul. Wioślarska 12)
Start: godz. 22:00
Wstęp: 10 PLN

Nie ma więcej wpisów