Nowo powstały label Speedy Wunderground, którego założycielem jest producent Dan Carey, sprzyja kolaboracjom. Już kiedyś wspominaliśmy o Emilíanie Torrini, która nagrała piosenkę wraz ze Stevem Masonem i Toy.

Teraz nadeszła kolej innej podopiecznej Careya – Natashy Khan, która korzystając ze wsparcia tego samego brytyjskiego zespołu co Islandka, zaśpiewała cover utworu Amira Rassaei, której oryginalny tytuł to Aroos Khanom, a ten angielski to The Bride. Ten niezwykły, porywający kawałek ukaże się na singlu 1 lipca w ilości tylko 250 egzemplarzy.

Speedy Wunderground to label niecodzienny nie tylko ze względu na nietypowe wydawnictwa, ale także wyraźne zasady tam panujące. Chcąc zachować jak najwięcej świeżości z nowo powstających albumów, Dan Carey odgórnie ogranicza czas nagrywania do jednego dnia, powtórki sprowadza do koniecznego minimum, a także chce skrócić czas pomiędzy powstaniem krążka a jego wydaniem. Reasumując, słynny producent chce jak najmniej sztuczności w swoich wydawnictwach i jak do tej pory wychodzi mu to dobrze, a nawet rewelacyjnie.

Nie ma więcej wpisów