Stało się! Prekursorzy synthpopu, krautrocka, starzy wyjadacze niemieckiej sceny elektronicznej powracają! Ci, którzy nie wierzyli, że to możliwe, niech się wstydzą. Jak się okazuje, goście od The Model i Autobahn nie mają zamiaru kończyć swojej działalności muzycznej i zapowiadają dziewiąty album.

Ralf Hütter i jego ekipa nie próżnują, ich czas wypełniają koncerty, a brak wydawnictw od 2003 roku nie oznaczał odpoczynku od pracy. Wręcz przeciwnie, muzycy przerobili każdy ze swoich utworów tak, by pasował pod specjalne wizualizacje 3D, które Kraftwerk prezentuje podczas trasy. Obecnie ta praca dobiegła końca i formacja może skupić się na nowej muzyce.

Więcej szczegółów dotyczących kolejnego krążka brak. Twórca zespołu, pytany o dalsze plany, odpowiada dosyć lakonicznie: Of course. It’s music non stop! Póki co, muzyka będzie grać fanom tej legendarnej grupy na festiwalu Sonar w Barcelonie, ale już 28 czerwca i poznaniacy dostaną swoją dawkę elektronicznych dźwięków podczas festiwalu Malta.

Wszyscy pozostali, w oczekiwaniu na krążek numer 9, niech pocieszą się największym hitem Kraftwerk – The Model:

Nie ma więcej wpisów