W tym roku katowicki festiwal Tauron Nowa Muzyka, po przerwie, powraca w stare miejsce – do Nowego Muzeum Śląskiego. Możemy się zatem spodziewać, iż w tak wyjątkowym otoczeniu, niekonwencjonalna muzyka zabrzmi jeszcze lepiej. Znamy już część artystów, którzy zawitają w sierpniu do Katowic i muszę przyznać, że już teraz line-up robi wrażenie. Festiwal otworzy niedające się zaszufladkować trio BadBadNotGood, na zakończenie zagrają natomiast Brytyjczycy z Darkstar. Kolejne ogłoszenia również zaskakują i to jak najbardziej pozytywnie. Do ogłoszonych już wcześniej artystów właśnie dołączyli następni.

Pierwszego dnia festiwalu na scenie zaprezentuje się Vladislav Delay, którego występ odbędzie się tuż po otwarciu Taurona. Ten pochodzący z zimnej Skandynawii producent nie bez powodu nazywany jest przez wielu jedynym z najpłodniejszych reprezentantów ambient-techno. W jego brzemieniu można odnaleźć jazzowe korzenie, z którym związany był przez wiele lat. Jak kiedyś przyznał – duże znaczenie ma dla niego również perkusja, której rytmem jest przesycony. W Katowicach zagra DJ-ski set przygotowany specjalnie na tę okazję.

Yoshi Horikawa to kolejny artysta, którego latem usłyszymy w stolicy Górnego Śląska. Jego występ zapewnie nieprzypadkowo będzie miał miejsce w klimatycznym kościele Ewangelicko-Augsburskim tuż przed koncertem Darkstar. Warto się dokładniej przyjrzeć temu młodemu japońskiemu producentowi, gdyż z pewnością może nas mile zaskoczyć. Yoshi nie boi się eksperymentów, z wyczuciem łączy delikatne brzmienie z awangardowymi dźwiękami.

Na deser tauronowych ogłoszeń dosliśmy Thundercata. Jeśli liczycie na mocne, energetyczne granie, charakterystyczne dla Suicidal Tendencies, w którym był basistą, to muszę Was rozczarować. Solowe dokonania Thundercata więcej wspólnego mają z afro-amerykańską klasyką, jazzem, soulem, funkiem czy hip-hopem, aniżeli z ciężkim brzmieniem. Jego występu nie można przegapić, promować będzie wówczas jeszcze świeżutki, dopiero wydany album pt. Apocalypse, którego współproducentem jest sam Flying Lotus.

Rezerwujcie już sobie przedostatni weekend sierpnia, ósma edycja Taurona odbędzie się w dniach od 22-25 sierpnia.

Nie ma więcej wpisów