Ostatnio o Portishead sporo mówiło się w kontekście wydania długo oczekiwanego longplaya. Choć nieznane są jeszcze żadne szczegóły, to jestem przekonana, że album już niebawem ujrzy światło dzienne. Okazuje się jednak, że być może w tym samym czasie na półki sklepowe trafi inna, mocno powiązana z grupą płyta. Do wydania solowego materiału szykuje się bowiem wokalistka zespołu, Beth Gibbons. Po ponad dekadzie artystka zdecydowała się na to, by ponownie spróbować swoich sił pod własnym nazwiskiem. Na koncie ma już krążek zatytułowany Out of Season, który wydała wspólnie ze znanym z Talk Talk, Rustinem Manem.

Niestety, Brytyjka nie ujawniła żadnych szczegółów, można zatem jedynie gdybać na temat tego, kto oprócz Beth pojawi się na płycie i zastanawiać się, kiedy dzieło trafi do naszych rąk. Wiadomo jedynie, że płyta ukaże się nakładem Domino Records. Na stronie internetowej wokalistki ukazało się także krótkie oświadczenie o treści: wspaniale związać się z brytyjską niezależną wytwórnią, uwielbiam pracować z Laurence’em Bellem.

Przypomnę, że okazja do posłuchania artystki na żywo nadarzy się już niedługo. W ramach imprezy zapowiadającej Sacrum Profanum, Beth wraz z resztą zespołu rozgrzeje krakowską halę ocynowni ArcelorMittal Poland.

Nie ma więcej wpisów